![](https://www.news247.gr/img/4942/9340600/279000/w660/660/polixronidis.jpg)
Ο Γρηγόρης Πολυχρονίδης πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση στον τελικό του Μπότσια στην κατηγορία BC3, κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο, χάνοντας στο tie-break.
Ο Γρηγόρης Πολυχρονίδης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο Μπότσια στην κατηγορία BC3. Ο Πολυχρονίδης πραγματοποίησε τρομερή εμφάνιση σε έναν όμορφο αγώνα, φτάνοντας πολύ κοντά στο χρυσό μετάλλιο.
Αυτό είναι το έβδομο μετάλλιο της ελληνικής αποστολής στους φετινούς Παραολυμπιακούς Αγώνες, όπως επισημαίνει το sport24.gr.