![](https://cdn.enimerotiko.gr/media/2021/08/leyteris-petroynias-960x504.jpg)
Με δάκρυα στα μάτια χθες 31/7, ο αθλητής της άρσης βαρών Θοδωρής Ιακωβίδης ανακοίνωσε ότι αυτός ήταν ο τελευταίος του αγώνας με το εθνόσημο. Το ξέσπασμά του δεν άφησε ασυγκίνητο κανέναν, πόσω μάλλον άλλους αθλητές, μεταξύ αυτών ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αλλά και ο Λευτέρης Πετρούνιας.
Στο πλευρό του και ο Λευτέρης Πετρούνιας
Όσα είπε ο Θοδωρής Ιακωβίδης φαίνεται πως συγκίνησαν τον χρυσό Ολυμπιονίκη, Λευτέρη Πετρούνια, αφού έκανε μια ανάρτηση στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram.
Στο insta story του εγραψε:
«Να προχωράς με τη δύναμη της ψυχής σου, να μην περιμένεις τίποτα από κανέναν», έγραψε χαρακτηριστικά στο Instagram.