![paralia_arth](https://i1.prth.gr/images/963x541/files/2020-05-16/paralia_arth.jpg)
80 ευρώ για ένα μπάνιο; Μήπως να ξαναγυρίσουμε στην Καραντίνα καλύτερα; Τιμές Μυκόνου απέκτησε η κοσμοπολίτικη πλαζ του Αστέρα Βουλιαγμένης... λόγω των μέτρων για τον κορωνοϊό.
Οι επισκέπτες πληρώνουν πλέον το σετ (ομπρέλα - δύο ξαπλώστρες) στην τιμή των 80 ευρώ και στην παραλία δεν εισέρχεται παραπάνω κόσμος απο τον αριθμό των ομπρελοκαθισμάτων.
![](https://i1.prth.gr/images/963x541/files/YouTube/gGqg5qgZgFw.jpg)
Τα εισιτήρια των 80 ευρώ για δύο άτομα και 100 ευρώ για δύο άτομα και ένα παιδί
![](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2020-05-16/ticket1.jpg)
![](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2020-05-16/ticket2.jpg)
Μάλιστα κάθε φορά που ελευθερώνεται ένα σετ, οι υπάλληλοι της παραλίας προχωρούν στην απολύμανσή του, για να καθίσει ο επόμενος πελάτης.
Στην είσοδο, άπαντες, φορούν μάσκες πάρα τις υψηλές θερμοκρασίες ενώ τηρούνται ευλαβικά οι αποστάσεις.
![](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2020-05-16/astera23.jpg)
![](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2020-05-16/Screenshot_20200516_135152.jpg)
Εντός της παραλίας λειτουργεί μόνο ένα κατάστημα εστίασης το "40" το οποίο προσφέρει take away καφέ, χυμούς αναψυκτικά και συσκευασμένο φαγητό, όπως ορίζουν οι οδηγίες δεδομένου ότι το σερβίρισμα απαγορεύεται.
![](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2020-05-16/Screenshot_20200516_135221_2.jpg)
www.protothema.gr